Spotkanie w Szkole Podstawowej w Kłębowie

SONY DSCSzkoła Podstawowa im. Ks. Bpa gen. broni Tadeusza Płoskiego w Kłębowie jest szkołą ekologiczną, która otrzymała już po raz trzeci Międzynarodowy Certyfikat Zielonej Szkoły.

Placówka współpracuje m.in. z Kołem Łowieckim „Leśnik” z Lidzbarka Warmińskiego, leśniczym leśnictwa Kłębowo i Kochanówka, Nadleśnictwem Wichrowo a także z  Olsztyńskim i Elbląskim Centrum Edukacji Ekologicznej. Angażuje się w szereg przedsięwzięć o charakterze ekologicznym. Podejmuje liczne inicjatywy i propaguje wśród uczniów postawy proekologiczne.

 

W piątek, 19 kwietnia najmłodsze dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kłębowie mogły posłuchać ciekawej prelekcji leśniczego Leśnictwa Kochanówka Pana Tomasza Tokarczyka na temat zwierząt pól i lasów. Słuchacze dowiedzieli się o najważniejszych gatunkach zwierząt występujących na polach i w lasach Wichrowskich oraz o ich zachowaniu. Nauczyły się co robić w nietypowych sytuacjach np. jak zobaczą opuszczonego małego koźlaka lub znajdą się w pobliżu rykowiska jeleni. Dowiedziały się także jak brzmi głos młodego byka szukającego łani i czym się różni od głosu byka stadnego. Jakie dźwięki wydają koźlaki, zające czy licznie występujące na naszych terenach jarząbki.

Oprócz prelekcji uczestnicy spotkania mogli obejrzeć wystawę fotograficzną poświęconą faunie Warmii i Mazur przygotowanej przez Pana Waldemara Bezucha z Koła Łowieckiego „Knieja Olsztyn” oraz wziąć udział w konkursie „Jakie to zwierzę?” i wygrać ciekawe nagrody.

Wśród słuchaczy gościliśmy w strojach myśliwskich Wójta Gminy Lidzbark Warmiński Pana Artura Jankowskiego i zarazem sekretarza Koła Łowieckiego „Leśnik” z Lidzbarka Warmińskiego wraz z Prezesem tegoż Koła Panem Tadeuszem Kuźmą, którzy wręczyli na zakończenie słodkie upominki dla uczestników spotkania.

Myśliwi z Koła Łowieckiego „Leśnik” oprócz udziału w polowaniach, razem z leśnikami chronią zwierzynę i dbają o gatunki zagrożone wyginięciem. Koło bierze także czynny udział w edukacji najmłodszych. Owocna współpraca przyczynia się do zainteresowania środowiska szkolnego łowiectwem i poprawą wizerunku łowiectwa w naszym regionie.

 

Z myśliwskim pozdrowieniem Darz Bór!

KalendariumCURRENT MOON
Na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 31
W tym tygodniu: 114
W sumie: 67966